Kérdések, válaszok, megoldások

Avatar
Milestone2
Morgó Medve - Óvóbácsi
Morgó Medve - Óvóbácsi
Hozzászólások: 13858
Csatlakozott: 2014.12.14. 21:49
9
Telefonom: Xiaomi Mi 11
Tartózkodási hely: Nyűves porhüvelyemben
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 15 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#2871

Hozzászólás Szerző: Milestone2 »

Hát akkor nézd meg... Ha megy Frissítéssel, akkor úgy, vagy @galosik fórumtárs ajánlásával a linkelt alkalmazással (azt nem ismerem). Ha nem megy, akkor még mindig eltűnődhetsz az egyéb lehetőségeken.

小米Max全网通版3GB/64GB银色MIUI9中国开发者8.1.15


Tudásbázis:
Bootloader-nyitás menete: https://cutt.ly/AhmWSGM
TWRP telepítésmódok: https://cutt.ly/UhmWWVo
Kínai MI PC Suite: https://cutt.ly/mhmODOf
Xiaomi telefon eladás-vétel előtt: https://cutt.ly/1hmWasf
Flesselés Linuxon: https://cutt.ly/ahAvBst
aredminote4
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2018.01.03. 14:25
6
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#2872

Hozzászólás Szerző: aredminote4 »

Üdv! Az létezik, hogy egy töltő több áramerősséget (>2x) ad le a ráírt névértéknél? Vagy csak az Ampere mérőszoftver frissítés lenne bugos? Most hálózati töltőről töltöm a telefont (a sajátjáról), 4340 mA-t ír az Ampere, de volt már 4500 mA körüli érték is. Aggódom, a töltő elvileg 2A-s. USB3.0-ra kötve 1000 mA körüli értéket jelez a szoftver, ami az USB3-hoz sztem oké.
Avatar
teo8028
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2016.03.21. 20:41
8
Telefonom: Xiaomi Mi 9T
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#2873

Hozzászólás Szerző: teo8028 »

A töltőd 5V-on 2A, a telefonban pedig kb 3.7V-on. Ezért látszik a telefonban magasabbnak az érték. A kettő szorzatának kell nagyjából egyezni. Minél jobban le van merítve, annál nagyobb értékeket láthatsz. De ahogy töltődik, hamar csökken. Ha nem melegszik túlzottan a töltő, akkor nem baj. De szerintem van abban védelem.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Avatar
ksasa67
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 1726
Csatlakozott: 2016.05.20. 05:58
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#2874

Hozzászólás Szerző: ksasa67 »

A töltő adhat le többet, de akkor hibás, melegszik és valószínűleg hamarosan tönkremegy. A telefon viszont nem nagyon vesz fel többet, mint 2A... Nejem az ampere sosem mutatott 2A többet max 1970 mA-t, még azzal a töltővel is, ami 3A tud leadni. Ott valami hiba van. Vagy az ampere adatait töröld, vagy installáld újra, vagy esetleg cserélj töltőkábelt, töltőfejet. Gyári a kábel?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
aredminote4
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2018.01.03. 14:25
6
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#2875

Hozzászólás Szerző: aredminote4 »

teo8028 írta:A töltőd 5V-on 2A, a telefonban pedig kb 3.7V-on. Ezért látszik a telefonban magasabbnak az érték. A kettő szorzatának kell nagyjából egyezni. Minél jobban le van merítve, annál nagyobb értékeket láthatsz. De ahogy töltődik, hamar csökken. Ha nem melegszik túlzottan a töltő, akkor nem baj. De szerintem van abban védelem.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Igen, de a mért érték (4A körüli) jóval nagyobb ennél az értéknél. Továbbá ezen a töltöttségi szinten (sőt szerintem másikon) sem írt ennyit, jóval kevesebbre emlékszem (max 2A körüli volt). Remélem nincs gond, még vizsgálgatom.
aredminote4
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2018.01.03. 14:25
6
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#2876

Hozzászólás Szerző: aredminote4 »

ksasa67 » 9 perccel ezelőtt írta:A töltő adhat le többet, de akkor hibás, melegszik és valószínűleg hamarosan tönkremegy. A telefon viszont nem nagyon vesz fel többet, mint 2A... Nejem az ampere sosem mutatott 2A többet max 1970 mA-t, még azzal a töltővel is, ami 3A tud leadni. Ott valami hiba van. Vagy az ampere adatait töröld, vagy installáld újra, vagy esetleg cserélj töltőkábelt, töltőfejet. Gyári a kábel?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Pont az, hogy nemrég frissítettem az Ampere-t, szerintem azóta ír ilyen értékeket. Gyári, persze, a töltő és a kábel is...
Fulee
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 2533
Csatlakozott: 2016.04.21. 19:22
7
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 11 alkalommal
 megköszönték: 11 alkalommal

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#2877

Hozzászólás Szerző: Fulee »

Amúgy nem tudom milyen szorzatról beszélünk , mert az más lesz.Ha az áramerőséget (A) szorzom a feszültséggel (V) akkor a teljesítményt kapom meg. Vagy a töltő hibás vagy a program , egy 2 amperes töltő sehogy se fog leadni 2 ampert,van némi veszteség,ami hő formájában jelenik meg.Lehet menetzárlatos lett a töltő,de ez csak elmélet.
Ha egy ember nem tud valamit,s nem tudja,hogy nem tudja-kerüld el őt!
Ha egy ember nem tud valamit,s tudja,hogy nem tudja-ébreszd fel őt!
Ha egy ember tud valamit,s tudja,hogy tudja-akkor kövesd őt!

MI3,MI4,MI MIX2,MI 9Lite,RN 10Pro,MI SC 360° 1080p
aredminote4
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2018.01.03. 14:25
6
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#2878

Hozzászólás Szerző: aredminote4 »

Megnéztem, másik programmal (Ampere Meter Pro) is ilyen irreálisan magas értéket írt ki. Én még a töltőn kívül valami rendszerbeállításra gyanakszom. Esetleg telepített programok nem okozhatnak ilyen elállítást (játékok konkrétan, OpenArena pl.)? A töltő nem melegszik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aredminote4 2018.01.18. 23:03-kor.
Avatar
teo8028
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2016.03.21. 20:41
8
Telefonom: Xiaomi Mi 9T
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#2879

Hozzászólás Szerző: teo8028 »

Fulee írta:Amúgy nem tudom milyen szorzatról beszélünk , mert az más lesz.Ha az áramerőséget (A) szorzom a feszültséggel (V) akkor a teljesítményt kapom meg. Vagy a töltő hibás vagy a program , egy 2 amperes töltő sehogy se fog leadni 2 ampert,van némi veszteség,ami hő formájában jelenik meg.Lehet menetzárlatos lett a töltő,de ez csak elmélet.
Jól látod. Teljesítményt. Ez az, ami megegyezik töltő és telefon oldalán, a hatásfok beszámításával.
De érezhetően itt az árammérő app pontossága kétséges.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
aredminote4
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2018.01.03. 14:25
6
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#2880

Hozzászólás Szerző: aredminote4 »

Nem a töltő a hibás valószínűleg, USB 3-ról töltve is irreálisan magas értékeket ír ki. (1909 mA jelenleg, de volt már 2025mA is.)
Válasz küldése

Vissza: “Redmi Note 4”