Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

Avatar
szat
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2015.07.07. 10:40
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 3 5G
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#71

Hozzászólás Szerző: szat »

Ez dícséretes, feltéve, hogy nem bonyolítják azzal a dolgot minden egyes eszköznél, mint a GW vagy a porszívó esetében. Vagyis azzal, hogy mindenből van külön kínai és global verzió.
Nem értem miért kell ezt erőltetni, sok ember a garó miatt úgyis "itthonról" vásárol inkább, és csak rontja a megítélésüket ez a sok "megvettem és nem ismeri fel" jellegű probléma, főleg az egyszeri userek esetében.
Persze az új eszközök megjelenése a mi homeban bíztató jel lehet azirányban, hogy megjelenjen eu-s okos konnektor, meg eu kötődobozos fali kapcsoló...
(Mondjuk ezekre találtam jobbnak tűnő alternatívát, de mivel nem Xiaomin belül, így macerásabb összekötni vele.)


Deleted User 44714

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#72

Hozzászólás Szerző: Deleted User 44714 »

További tapasztalatok (#54 folytatása):

23. Kb. egy hónapja használom a Mi Temperature and Humidity Monitort (LYWSDCGQ/01ZM) és az utolsó 24 órás adatokon kívül még nem sikerült kiszednem belőle régebbi mérési eredményeket (heti, havi diagramot a Xiaomi üzlet eladójának sem sikerült a saját telefonján a kihelyezett demo eszközből), viszont az alábbi furcsaságokat igen; gyanítom, hogy a szoftverekkel is probléma van.

Kép

(hiába választom ki a hónapot, az időtengely 24 órára van skálázva, és gondolom az adatok is az utolsó 24 órára vonatkoznak!)

Kép

(hiába választom ki a hetet, az időtengely 24 órára van skálázva, és gondolom az adatok is az utolsó 24 órára vonatkoznak!)

24. Egy ismerősömnél nem sikerült telepíteni a Sensor Set-ben lévő Control Hub-ot, ami azért volt furcsa, mert ugyanazt a készletet vette meg ugyanonnan amit és ahonnan én. Nagyon bosszantott a dolog mert nálam pikk-pakk ment a telepítés. A sikertelenség oka az volt, hogy az internet szolgáltató által telepített wifi routerben a WLAN kliensek maximális száma 9-re volt beállítva és a Control Hub lett volna a tizedik. Miután átírtuk a 9-et pl. 15-re azonnal sikerült a Hub telepítése.
Ap3x
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2018.03.02. 08:38
6
Telefonom: Xiaomi Redmi 5 Plus

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#73

Hozzászólás Szerző: Ap3x »

Üdv!
vettem egy ilyen gateway 2 packot. domoticzhoz szeretném hozzáadni a gatewayt de ami a wikipedián írnak módszer, hogy bemegyekek az bout menübe és ott engedélyezem a helyi elérést és utána írja a jelszót is nálam nem jelenik meg az alkalmazásba.
Valakinek volt már ilyen problémája? Tudnátok segíteni, hogy tudnám kideríteni a gatewy jelszavát?
Köszönöm előre is
Avatar
szat
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2015.07.07. 10:40
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 3 5G
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#74

Hozzászólás Szerző: szat »

Developer mód csak a kínai mijia V2 gatewayben van. Se az aqarásban, se az EU-sban nem elérhető ez a funkció egyelőre.
(Nekem ugyanezért pihen a dobozban itthon egy aqara GW)
Ap3x
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2018.03.02. 08:38
6
Telefonom: Xiaomi Redmi 5 Plus

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#75

Hozzászólás Szerző: Ap3x »

Vettel helyette kinai verziot?
Ha igen honnan erdemes rendelni?
Avatar
szat
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2015.07.07. 10:40
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 3 5G
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#76

Hozzászólás Szerző: szat »

Én speciel a banggood-ról rendeltem, de több helyen beszerezhető.
Viszont az EU-s eszközöket nem lehet keverni a kínaiakkal, mert nem találják egymást. Az érzékelőkre talán ez nem vonatkozik, de nem tudom biztosan, mert nekem nincs EU-s cuccom.
Ap3x
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2018.03.02. 08:38
6
Telefonom: Xiaomi Redmi 5 Plus

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#77

Hozzászólás Szerző: Ap3x »

Akkor nem eleg egy kinai gatewayt rendelnem, hanem a hozza valo nyitaserzekelot, mozgaserzekelot stb is kell?
Avatar
szat
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2015.07.07. 10:40
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 3 5G
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#78

Hozzászólás Szerző: szat »

Azt hiszem az érzékelőknél nincs különbség, de erről majd nyilatkozik, akinek van mindkét típusból. Ami biztos, hogy jelenleg domoticzhoz kizárólag a fent említett verzió jó!
(Más eszközöknél, mint pl a robotporszívó, már nem lehet keverni a kettőt, mert nem ismeri fel a rendszer a számára idegen régióban.)
Én csak most kezdem összeszedegetni az eszközöket, de ha van itt a fórumon igény ilyesmire, benne vagyok a tapasztalatcserében domoticz témában.

Egyébként most érkezett meg a mozgásérzékelőm, és ennél is, mint eddig mindegyik cuccnál, meglepődtem milyen picike. :D
Ap3x
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2018.03.02. 08:38
6
Telefonom: Xiaomi Redmi 5 Plus

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#79

Hozzászólás Szerző: Ap3x »

http://xiaomishop.hu/mi_smart_home_gateway_2
Akkor ha ezt megrendelem ennek jonek kell lennie?
Deleted User 44714

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#80

Hozzászólás Szerző: Deleted User 44714 »

Az érzékelőkkel kapcsolatban olvassátok el az #51,#52,#55 hozzászólásokat.

Az eszközök köre valóban bővült, de sajnos ez nem jelenti azt, hogy az ott feltüntetett valamennyi eszköz működik a Sensor Set-ben árusított Control Hub-bal (DGNWG05LM modell). Egy részük már az integrálás elején jelzi a Zigbee Gateway hiányát.
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Smart Home”