Xiaomi smart home kit

hdani01
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.06.25. 13:49
5
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s

Re: Xiaomi smart home kit

#381

Hozzászólás Szerző: hdani01 »

Sziasztok. Ezt "hőmérséklet" szenzort vásároltam két napja. Van valakinek tapasztalata működéssel kapcsolatban? Alapjáraton mér mindent és kijelzi a hőmérsékletet es a páratartalmat is, viszont az appban folyamatosan vagy offline vagy not connected felirat van. Viszont az appban akkor frissül, ha a teló a közelében van.
Ez hiba lenne?
Vagy ez helyes működés? És bocsi, ha mar volt..

KépKép

Tapatalkkal küldve az én CLT-L29 eszközömről


johnwillow
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.09.18. 19:38
5
Telefonom: Xiaomi Mi A1

Re: Xiaomi smart home kit

#382

Hozzászólás Szerző: johnwillow »

Ennek bizony semmi baja. Ez egy bluetooth eszköz. A Mi Getwayhez közvetlenül nem tud csatlakozni ( így a Mi Home sem látja közvetlenül ), csak ha van pl. egy Mi éjjeli lámpád, amiben van BLE getway. Az csatlakozik az eszközhöz, azon keresztül pedig frissül. Mivel a telefonodról kap bluetooth jelet, azért akkor frissül.
johnwillow
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.09.18. 19:38
5
Telefonom: Xiaomi Mi A1

Re: Xiaomi smart home kit

#383

Hozzászólás Szerző: johnwillow »

S.O.S Eddig időzítve semmit sem vezéreltem, így meglepve tapasztalom, hogy hiába állítok be időnek feltételt, nem reagálnak rá az eszközök... ( pl. az ébresztő sem ) Azt sejtem a Getway és az eszközök zónaidejének beállításával lehet a gond. GMT+1 re, majd +2-re állítottam mindent, de nem működik. Van valakinek ezzel tapasztalata? ... mielőtt végigpróbálnám az összes Getway / eszköz zónaidő variációt? :Y

Ui: Rájöttem, egy órával van előrébb az eszköz és semmilyen hatása nincs annak ha állítgatom a zónaidőket.
Nincs tippem mihz nyúljak...
Avatar
Charles79
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.11.10. 21:19
5
Telefonom: Nincs

Medálok

Re: Xiaomi smart home kit

#384

Hozzászólás Szerző: Charles79 »

Kicsit nagy a káosz az idővel. Pl nekem a xiaomi dafang kamerám mutat valami kínai időt. Pedig elvileg be van állítva a GMT rendesen, plusz volt valami fw javítás is az időzónára.
A rev2 asztali lámpában használok időzítőt. Ott az óra átálláskor volt némi gond, de letöröltem és újra létrehoztam és jó lett.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rajen 2018.11.11. 14:26-kor.
Ok: NE IDÉZD AZ ELŐTTED SZÓLÓT FELESLEGESEN!!! A szabályzatot el is kéne olvasni!!!
Avatar
Charles79
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.11.10. 21:19
5
Telefonom: Nincs

Medálok

Re: Xiaomi smart home kit

#385

Hozzászólás Szerző: Charles79 »

hdani01 írta: 2018.09.18. 19:31 Sziasztok. Ezt "hőmérséklet" szenzort vásároltam két napja. Van valakinek tapasztalata működéssel kapcsolatban? Alapjáraton mér mindent és kijelzi a hőmérsékletet es a páratartalmat is, viszont az appban folyamatosan vagy offline vagy not connected felirat van. Viszont az appban akkor frissül, ha a teló a közelében van.
Ez hiba lenne?
Vagy ez helyes működés? És bocsi, ha mar volt..

Tapatalkkal küldve az én CLT-L29 eszközömről
Ez csak Bluetooth-ot tud, amit Xiaomi rev2 asztali lámpán keresztül lehet elérni. Az asztali lámpa pedig wifi n kommunkál a Smart home gw-vel.
Avatar
Charles79
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.11.10. 21:19
5
Telefonom: Nincs

Medálok

Re: Xiaomi smart home kit

#386

Hozzászólás Szerző: Charles79 »

bach66 írta: 2018.06.01. 15:55 Üdv!

A kis kerek Temperature and Humidity Sensor adatai a Mi Home-ban elcsúsznak egymástól (lásd screenshot).

Pedig nagyon tetszik, hogy lehet követni a hőmérséklet és páratartalom alakulását.
Valakinek van hasonló tapasztalata és megoldási javaslata?
Szenzor reset is volt, már letöröltem a Mi Home-ot is és a magyart telepítettem fel, de semmi változás. Szerintem a Mi Account-ban tárolja az adatokat, és sehol nem találom, hogy hol lehetne őket törölni.
Szia

Mi csúszik el? Én nem látom. Az egyik gráf a pára a másik a hőmérséklet.
Ki be lehet amúgy kapcsolni, hogy mind a kettőt megjelenjen vagy ne. Bal oldalon hőfok jobb oldalt párataralom látszik.
Avatar
Charles79
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.11.10. 21:19
5
Telefonom: Nincs

Medálok

Re: Xiaomi smart home kit

#387

Hozzászólás Szerző: Charles79 »

Sziasztok,

Írok pár tapasztalatot és problémát is. Még mielőtt más is megszívja.
Aki most kezdi el a Xiaomi smart home-ot építgetni mindenképpen csak az Aqara érzékelőket vásárolja.
Mégpedig azért mert ki jött az új Aqara Smart home GW és az a régi Xiaomi érzékelőket csak részben támogatja. A Xiaomi Smart home GW ből nem lesz új verzió mostantól az Aqara al márka alá kerülnek majd be szép lassan a Smart home termékek. Igen új lesz az APP is, Aquara Home lett a neve.
Elvileg ebből lesz már US, és EUs elektromos csatlakozós. A kamerák kezelése is kérdéses az új GW-vel, jelenleg nincs semmi az újban.
Sajnos az Aqara alatt is óriás eltérések lehetnek a kapcsolók között.
WXKG12LM és WXKG11LM ugyan úgy néz ki mind a kettő. Funkcióban viszont sokkal többet tud a WXKG12LM !
Másik kapcsoló ahol jelentős eltérést tapasztaltam a fukciókban az a Aqara Wireless Remote Switch (fali kapcsoló) WXKG02LM
Totál véletlen rendeltem egy sima kínai verziót és kiváncsiságból egy Version International Edition. Kapcsoló totál ugyan úgy néz ki!
Első eltérés a doboza volt, a Version International Edition az kb dupla olyan vastag mit a Kínai verzió. Természetesen a Version International Edition dobozai is kívülről full kínai :) viszint a doboz tartalmaz egy pár európai nyelvű kis füzetet is, nem magyar nyelv nincs közte.
Viszont amikor hozzáadtam a Version International Edition-t fukcióban többet tud.
A Kínai verzió 3 funkciót ismer, jobb bal kapcsolás és egyszerre a kettő.
Az Version International Edition viszont jobb/bal kapcsolás, egyszerre a kettő, dupla kapcsolás jobb/bal egyszerre a kéttő dupla kapcsolás, hosszan nyomás jobb/bal kapcsoló.
Amúgy a dobozon Kínai nyelven szerepel, hogy ez egy frissített verzió, de rendelés szerint ez Version International Edition volt. 0,80 US drágább volt, de szerintem a nagyobb doboz miatti feladás költség lehette nagyobb.

Na akkor most szeretnék írni a Xiaomi PHILIPS Zhirui Smart LED Ball szívásról!
Meg miért NE rendelj már ilyent. Az első legnagyobb probléma a fent említett új Aqara GW mert ezt sem támogatja.
Van már saját Aqara zigbee-s tehát nem WiFis saját izzójuk, ha előbb találom meg biztosan ezt rendelem meg. Árban kb ugyan ott van a kettő, a Aquara picit elősebb pár wattal (kb 2W)
Az új GW problémtát tegyük félre, nézzük mi a gond a PHILIPS Zhirui izzóval. Ponosan az, hogy szarul működik.
2 külön forrásból vásároltam egy gearbest és egy Aliexp. A probléma az Aliexp rendelésben érkezett izzókkal van, az izzók fw-je 1.2.7_0028.
Gondoltam én semmi probléma a másik sorozatban is kellett FW firssíteni rábökök hajrá csinálja meg. Hát itt jött a gond, a most elérhető 1.3.0_0035 ben vagy elrontottak valamit nagyon, vagy volt/van egy köztes FW változat ami kellene. Persze elvileg úgy kellene csinálni a fejlesztőknek ezt, hogy bármilyen verzióról lehessen frissíteni... Na ez most nem jött össze, hibára fut a frissítés. Sok mindent végik sakkoztam a frissítéssel kapcsolatban, hogy sikerese legyen, de eddig semmi. Lehet váltok szervert a kínairól egy másikra ahol támogatott ez az izzó, hátha ott sikerül valami frissítést összehozni végre.
Ami amúgy nem lenne baj, ha működne rendesen, de sajnos nem. Pl a kezelőpanelen azt mondja MI app be van kapcsolva holott nem. Ha már belelépek az izzóba ott már mutatja, hogy ez ki van kapcsolva. A másik gond időnként azt mondja az app, hogy off-line a régi FWs izzók csak akkor nem értem miért tudom kapcsolgatni a kapcsolóval. Itt talán arra tippelek van benne valami hálózati hiba, nem jól kezeli a DHCP lejárati idő és mikor kell megújjítás küldeni,
most felvettem jó sok napra a DHCP-t eddig még nem dobta el.
Ami mit lehet frissíteni az a min. 1.3.0_0033 FW vel rendelkező izzók, gyártási idő kb 2018.09. vagy ez utáni. A 2018.04-05 körüliek mind régi FW van, és így jelenleg elég szarul működnek. Neten se találtam erre megoldást.
Érdemes ezt megfontolni, még mielőtt az ember feleslegesen kidob 3-4 HUF-ot, azt nem jól vagy szarul működik.
Persze aki ilyen kütyükkel foglalkozik az benne van a palkiban a szívás.

üdv,
Charles
HeNike01
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2016.01.23. 17:05
8
Telefonom: Egyéb

Re: Xiaomi smart home kit

#388

Hozzászólás Szerző: HeNike01 »

Szia!
És mi van a már meglévő rendszerekkel? A xiaomi már meglévő gateway-ét megfelelően fogja tudni kezelni az új app? Vagy lehet lecserélni a gatewayeket is? Ha viszont tudja majd a jövőben is kezelni, akkor gondolom az alárendelt eszközök is megmaradhatnak...
Nekem is van néhány Philips Zhirui fényforrásom megnéztem a firmware verziót a legfrissebb 1.3.0_0035 van fenn mindegyiken. Akkor nekem nem kell aggódnom, hogy nem lesz jó a jövőben igaz? Viszont ezt is dobhatom ki ha jön az új aquara home app?
Azért ezt nehezen tudom elképzelni...
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Xiaomi smart home kit

#389

Hozzászólás Szerző: rajen »

Az Aqara is építi saját rendszerét, úgy mint a MiJia. A Xiaomi ökoszisztéma nem fog változni, a Mi Home marad úgy ahogy van. A MiJia kit már bekerült az egyéb szerverre, így legalább angolul használható ami azon van. Mind három cég járhat külön utakon, a Xiaomi is gondolkodik az EU felé és meglehet, hogy az Aqara fogja neki gyártani Mi logóval az EU Home Kitet. De én sem hiszem, hogy átveszi a hatalmat.
Ezek az infók honnan vannak?
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Pixi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2018.01.15. 11:52
6
Telefonom: Egyéb

Re: Xiaomi smart home kit

#390

Hozzászólás Szerző: Pixi »

Sziasztok.
A gateway és a különböző eszközök saját 2.4ghz rendszeren kommunikálnak ami ugye a zigbee, de ez nem a lakásban lévő wifin át működik? Sanjos hosszú a ház így bizonyos helyeken nem működnek az eszközök. Hogy lehet növelni a hatótávot?
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Smart Home”