[APP] Magyar Xiaomi / Mi Home

HIJ
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018.01.13. 12:01
6
Telefonom: Egyéb

Re: [APP] Magyar Mi Home és plug-in

#221

Hozzászólás Szerző: HIJ »

Szia!

Ez nálam is így van. Én úgy gondolom, hogy a magyarított MiHome appal van valami, ami miatt nem éri el a táviránytó adatbázist. Én úgy oldattam meg hogy feltettem az eredeti applikációt és abban megcsináltam a távirányító hozzáadását. Ha ez meg van akkor eltávolítod és felteszed a magyarítottat, ilyenkor megmaradnak a beállítások. Fontos hogy a MiHome appban kapcsold ki az automata plugin frissítést, mert egyéb esetben állandóan letölti majd a kínai frissebbet...


zsozsen
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.12.15. 13:08
6
Telefonom: Xiaomi Redmi 3s

Re: [APP] Magyar Mi Home és plug-in

#222

Hozzászólás Szerző: zsozsen »

Sziasztok!

Három kérdésem volna a MiHome app kapcsán.
1. Magyarországi hely, idő, hőmérséklet adatokat (szervert) valahogy hozzá lehet társítani az app-hoz? (napfelkelte, napnyugtához illetve hőmérséklethez lehetne eseményeket társítani)
2. Riasztási események nyelvét lehet változtatni? A riasztó állandóan kinai nyelven riaszt, hiába állítom angolra a nyelvet, illetve az idő sem a mi időzónánkat hozza.
3. Honnan érdemes rendelni hozzá kiegészítőket, ahol nem kell vámot fizetni?
technoboi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.12.11. 15:38
9
Telefonom: Xiaomi Mi1/S

Re: [APP] Magyar Mi Home és plug-in

#223

Hozzászólás Szerző: technoboi »

Sziasztok, lehet nem itt kellene kérdeznem, de nem találtam egyelőre másik fórumot, úgyhogy előre bocsánatot kérek az off-ért. Az a tervem hogy otthoni riasztó rendszert kiváltom ezzel a rendszerrel, de nem világos minden. Beriasztást otthon elhagyásakor még értem egy hordozható kapcsolóval. De ha haza érkezem ajtó nyitása után hogyan riasztok ki? Csak telefonon Mi Home app-al nyitás előtt? Két telefonról is tudom használni, hogy asszony is be tudjon menni? Megoldható külső sziréna működtetése riasztás esetén egy programozható dugaljról? Mennyire hangos a Gateway riasztása? Családi háznál szomszéd is meghallja?
Köszönöm a válaszokat

Tapatalkkal küldve az én Mi A1 eszközömről
skornailpio
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.01.16. 18:23
6
Telefonom: Egyéb

Re: [APP] Magyar Mi Home és plug-in

#224

Hozzászólás Szerző: skornailpio »

emel » Tegnap, 20:29 írta:Először töröld le a play áruházas MiHome-t.
Nem találom sehol azt a 7649-es letöltendő filet, amivel a leírás szerint magyarítani lehetne. Én értek félre valamit?
csonkasz
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2014.11.12. 13:15
9
Telefonom: Egyéb

Re: [APP] Magyar Mi Home és plug-in

#225

Hozzászólás Szerző: csonkasz »

Igen, mert az közben már 10402.apk lett.

Olvasd el a 01.12 15:49-kor írt hozzászólásomat, hátha segít. A szerkesztés utáni részt.
skornailpio
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.01.16. 18:23
6
Telefonom: Egyéb

Re: [APP] Magyar Mi Home és plug-in

#226

Hozzászólás Szerző: skornailpio »

aho3 » 2018.01.12. 19:45 írta:Köszi, ezt kiprobalom én is, eddig nekem se sikerült, hátha így nekem is menni fog
nekem nem megy továbbra sem. Letöröltem mindent, fő app fel, a szükséges file bemásol a megfelelő mappába és semmi, továbbra is angol.
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28442
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 46 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: [APP] Magyar Mi Home és plug-in

#227

Hozzászólás Szerző: rajen »

[facepalm]
Előtte a Mi home appal töltsd már le a kínai plugint és utána írd felül a magyarral. Le van írva. Nem érthető?
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Taoist
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.11.05. 00:07
8
Telefonom: Xiaomi Mi Note 3

Re: [APP] Magyar Mi Home és plug-in

#228

Hozzászólás Szerző: Taoist »

Tudom, nem ez a legmegfelelőbb topic, de ez áll a legközelebb a kérdésemhez, illetve ahogy nézem, itt elég aktívak a Xiaomiguruk...
Szóval:
Van egy V1es SmarthomeKitem, meg egy pár Yeelight izzóm szenzorom...
Ezeket simán vezérlem a MiHome Appból 5.0.29 (Nem a magyarított verzió, az original kínai, angol nyelvre rakva)
Viszont van itthon pár Sengled márkájú ZigBee-s okosizzóm, ami dimmelhető, állítható a színhőmérséklete.
Ez a saját hubjával ,saját appjával vezérelhető.
Gondoltam, ha már ZigBee-s , megpróbálom összahozni a Xiaomi Gateway-el.
Reseteltem az izzót, párosító modba kapcsoltam, a MiHome appban pedig a Gateway opciói között rámentem az "add child device" lehetőségre,majd a manual add fülre, pár másodpercig keresett, ekkor mondott valamit a kínai néni a Gatewayben, és a MiHome appban megjelent egy új eszköz "X-Bulb" néven.
Azt írja Connected to Gateway, de ha rákattintok, nem tudja betölteni a hozzá tartozó felületet, gondolom itt húzná le valahonnan azt az apk-t, amiket itt magyarítotok.
Valószínűleg abban lenne lehetőség a fényerőt, színhőt állítani, mint a yeelight esetében.
Ennek hiányában csak annyit tudok tenni, hogy triggerekkel a "Fel" és "Le" állapotok között tudok váltani (Pl ajtónyitásra az X-bulb felkapcsol)
A KÉRDÉS:Van rá esély, hogy egy olyan vezérlő fület varázsoljak valahogy a MiHome appba, amivel a színhőmérsékletet, fényerőt is szabályozni tudom?
Ez az X-bulb egyáltalán mi? Álltalános ZigBee eszköz? Lehetséges, hogy később elérhető lesz hozzá vezérlő opció?

Tippek? Ötletek?
Előre is nagyon köszi a segítséget!
csonkasz
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2014.11.12. 13:15
9
Telefonom: Egyéb

Re: [APP] Magyar Mi Home és plug-in

#229

Hozzászólás Szerző: csonkasz »

skornailpio » Ma, 11:59 írta:
aho3 » 2018.01.12. 19:45 írta:Köszi, ezt kiprobalom én is, eddig nekem se sikerült, hátha így nekem is menni fog
nekem nem megy továbbra sem. Letöröltem mindent, fő app fel, a szükséges file bemásol a megfelelő mappába és semmi, továbbra is angol.
A "letöröltem mindent" mit jelent? Ha jól emlékszem én két mappát töröltem a program eltávolítása után kézzel. Nem lehet, hogy pont az a mappa marad, ami miatt az angol visszaáll?
skornailpio
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.01.16. 18:23
6
Telefonom: Egyéb

Re: [APP] Magyar Mi Home és plug-in

#230

Hozzászólás Szerző: skornailpio »

rajen » Ma, 11:06 írta:[facepalm]
Előtte a Mi home appal töltsd már le a kínai plugint és utána írd felül a magyarral. Le van írva. Nem érthető?
Sztem ezt teszem. Az lehet gond, hogy csináltam profilt és amikor minden gyalulás után újra felteszem az appot és bejelentkezek, akkor már ott van a korábban hozzáadott eszköz az appon belül a profilomban? És ezzel mit csináljak? Töröljem az eszközt, vagy magát a profilt és csináljak újat?

Nem tudom, mennyire ide illik, de az milyen, hogy a 3. napon a lds ledobta gumit és megadta magát az egész...? Csúcstechnika, ami a tudást, stb illeti, de egy rendes peremű műanyag vezetőgyűrűre nem volt kapacitás??? Ez azért szomorú. És nem esett le a porszívő sehonnan, nem billent meg, vagy mit tudom én, nem csinált semmit sem, sík egyenes felületen egyszer csak megállt és nem forgott tovább a szenzor. Eddig kb. 3 órát ment.
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Smart Home”