[APP] Magyar Xiaomi / Mi Home

Avatar
vagyula
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2013.12.12. 09:17
10
Telefonom: Xiaomi MiNote Pro

Medálok

Re: [APP] Magyar Mi Home és plug-in

#111

Hozzászólás Szerző: vagyula »

-Gateway link javítva!
MiHome 5.0.10-re frissítve!


Avatar
kakukk1
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2014.04.06. 06:43
10
Telefonom: Xiaomi Mi 9 SE
Tartózkodási hely: Budapest

Medálok

Re: [APP] Magyar Mi Home és plug-in

#112

Hozzászólás Szerző: kakukk1 »

Nagy köszönet Vagyula.
badorjan
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017.02.20. 20:15
7
Telefonom: Egyéb

Re: [APP] Magyar Mi Home és plug-in

#113

Hozzászólás Szerző: badorjan »

Sziasztok!
Mindenek előtt ezer köszönet a magyarításért!
Aztán meg a felől érdeklődnék hogyan tudok magyar rádióadásokat hallgatni a Gateway-en?
Mindenféle csudajó kínai adó bejön, de kissé szegényes a kínai tudásom...

(Találtam egy oldalt, ahol írnak az adók számának bővítési lehetőségéről, de mindmáig nem mertem próbát tenni: XiMiRaGa.ru, próbálta már valaki?)

Előre is köszönöm válaszaitokat: b.a.
Avatar
Flashy
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017.04.26. 06:41
7
Telefonom: Xiaomi Redmi 4 Prime
Tartózkodási hely: Győr

Re: [APP] Magyar Mi Home és plug-in

#114

Hozzászólás Szerző: Flashy »

a ximiraga.ru nem rossz irány, ha a telefonodnak be tudod állítani DNS-szervernek azt, amit ott írnak, akkor néhány magyar és egy csomó európai rádiót be tudsz rakni kedvencek közé (utána már vissza lehet állítani a DNS-t). saját rádiószerverrel még nem próbálkoztam, de csinálhatna valaki egy magyar szervert az összes magyar rádióval, csak sajnos nagy lenne a sávszélesség igény...
badorjan
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017.02.20. 20:15
7
Telefonom: Egyéb

Re: [APP] Magyar Mi Home és plug-in

#115

Hozzászólás Szerző: badorjan »

Kipróbáltam!
Eredmény:
"Rangsor" fülön maradtak a kínai adók, "Helyi", "Ország", "Rádióadók" fülre bejött kb ugyanannyi ciril adó.
Magyart nem találtam, miközben a weblapjuk alapján min.8-10 magyar adó is van a repertoárjukon, köztük az általam keresett MR2Petőfi is.
MGJ
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.09.05. 20:39
6
Telefonom: Xiaomi Mi6

Re: [APP] Magyar Mi Home és plug-in

#116

Hozzászólás Szerző: MGJ »

Bár én nem most állítottam be, de nekem vannak magyar csatornák.
Richo
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2017.11.21. 20:15
6
Telefonom: Egyéb

Re: [APP] Magyar Mi Home és plug-in

#117

Hozzászólás Szerző: Richo »

Sziasztok,

Ma érkezett meg a Home kit-em, (Gateway, ajtónyitás érzékelő, mozgás érzékelő, hőmérő és okos gomb). iPhone-om van. Azt észre vettem, hogy ha európaira rakom a régiót akkor nem nagyon tudok vele mit kezdeni, ha Local (mainland)-ra állítom akkor minden megy, de elég sok a kínai felirat, meg a Gateway is kínaiul beszél, ha eszközöt párosítok hozzá.

Keresgélés után találtam rá a fórumra, de csak .APK-s magyarítást látok. iOS-re van megoldás, vagy az egyelőre annyit tud, amennyit gyárilag enged a kütyü?
wierra
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2014.05.19. 15:10
9
Telefonom: Xiaomi Mi4c
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [APP] Magyar Mi Home és plug-in

#118

Hozzászólás Szerző: wierra »

Vegyél egy normális telefont (ha már beregisztráltál erre a fórumra) és nem lesz gond az .apk. :D
A MIUI GUI úgyis erősen hasonlít az IOS-re, fel se fog tűnni, hogy nem szifont nyomogatsz. :p

Nyelvet nem tudod átállítani a MiHome beállításokban angolra úgy, hogy közben a lokáció Kína marad?
Richo
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2017.11.21. 20:15
6
Telefonom: Egyéb

Re: [APP] Magyar Mi Home és plug-in

#119

Hozzászólás Szerző: Richo »

Ne bosszants. Életem legjobb döntése volt végre kiszállni az androidból, pedig nagy FUN voltam. B-) Úgy van beállítva, hogy lokáció mainland, nyelv angol és mégis egy csomó dolog kínai írásjellel van. Érthetetlen....USA meg EU lokációt választva meg nem lehet kiválasztani a gateway-t telepítésre...szóval az bukónak tűnik.

Pár napja használom meg próbálok rájönni, hogy miket lehet beállítani. Érdekes cucc ez a Home Kit. A mozgás érzékelőt és az okos gombot még nem sikerült kitalálnom mire használjam, illetve vennék valami kamerát, amivel együtt tud működni a rendszer. Van esetleg valakinek kamerája vagy tapasztalata kamerával, ami működik itthon? Néztem Alin, de azt írják, hogy eu-ba nem mennek.
wierra
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2014.05.19. 15:10
9
Telefonom: Xiaomi Mi4c
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [APP] Magyar Mi Home és plug-in

#120

Hozzászólás Szerző: wierra »

Amennyire ismerem az IOS-t, ill. az AppStore-t, oda csak ellenőrzött app-ok kerülhetnek fel, így arra nem látok sok esélyt, hogy a magyarizációt viszontláthasd az almán. Esetleg a komplettebb angol fordítás valamikor belekerülhet egy újabb MiHome verzióba...vagy nem.
Nincs otthon, barátnőnek stb. droidos eszköze, tabi, valami? Azon eljátszhatnál a beállításokkal, meg az automatizálással kitalálásával. Miután beállítottad a dolgokat úgy, ahogy szeretnéd, már lényegileg nem kell használnod a robotos eszközt.

Egyébként nagy android FAN voltál ;) :P
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Smart Home”