Xiaomi smart home kit

rbakonyvari
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.09.20. 09:47
6
Telefonom: Egyéb

Re: Xiaomi smart home kit

#271

Hozzászólás Szerző: rbakonyvari »

Sziasztok!

Nézegetem egy ideje a home kit-et és olvastam több leírást is, de olyat nem találtam, ami mélyebben belemenne a részletekben. Végigolvastam ezt a topicot, és több információhoz jutottam, mint eddig bárhol.

Amit szeretnék:

- biztonság. A Xiaomi biztos mindent elkövet, hogy törhetetlen legyen a rendszerük, viszont az ördög nem alszik :ymdevil:
Lehet-e a smart home-ot xiaomi account nélkül használni, egy olyan subnet-en, ami kívülről nem elérhető? Nem akarom tudni, hogy hány fok van a konyhámban, amikor nem vagyok otthon. Néztem a Domoticz-t, aminél gondolom nincs szükség a központi egységre, csak az érzékelőkre? Ilyet csinált már valaki?

- vezérelni lámpákat. két lámpa tetszik, ezeket teljesen tudom vezérelni a home-al? Időzítve ki-bekapcsolni, állítani színhőmérsékletet/fényerőt?
https://www.gearbest.com/ceiling-lights/pp_596249.html
https://www.gearbest.com/flush-ceiling- ... 33589.html
A lámpákról nem találtam külön részt, de hátha tudja valaki: egy távirányítót több lámpához is hozzá lehet rendelni? Tehát ha a szobában van két lámpa, akkor ne kelljen már mindkettőt külön-külön vezérelni! És vajon a távirányítók csak a saját modellel mennek, vagy egy távirányító vezérelheti az összes lámpát?

- kamerák. Most egy régi Sony Ipela rendszert használok, de a mentéseit saját formátumba készíti (valami nem standard h264). Szívesen leváltanám, mert most hiába jönnek az értesítések (képpel) emailben, a onedriveomra feltöltött file-t nem tudom visszanézni mobilról... Tehát: milyen bel- és kültéri kamerákat lehet hozzákötni? Melyik kamerák tudnak smb/ftp share-re (is) menteni? (ahonnan már a gép mentené onedrive-ra). Tudnak-e a kamerák kettős módban rögzíteni? Magyarán egy kisebb bitrátájú/felbontású streamet 7/24-ben és amikor esemény/riasztás van, akkor maximum felbontásban és minőségben?

- Ha jól olvastam, akkor elsősorban ez a kínai piacra készült. Mikor várható európai bevezwtés, vagy legalább rendes angol támogatás (regionális korlátozások nélkül)? Van-e olyan funkció, amit jelenleg nem lehet használni, mert kínaiul van?

Köszönöm előre is!


sanyee75
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2015.11.22. 06:36
8
Telefonom: Xiaomi Mi 11i
Gender:

Re: Xiaomi smart home kit

#272

Hozzászólás Szerző: sanyee75 »

Sziasztok!
Olyan kérdésem lene ha lemerül az elem a nyitásérzékelőben, hőmérekletérzékelőben...azt jelzi e nekem valahogy vagy egyszerűen nem működik?
norbb
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016.02.18. 18:28
8
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 3

Re: Xiaomi smart home kit

#273

Hozzászólás Szerző: norbb »

Aqara smart switchel lehet a riasztot ki/ be kapcsolni?Nekem nem sikerül...
Tacsy
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2014.12.17. 21:34
9
Telefonom: Redmi Note 7 Pro
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Re: Xiaomi smart home kit

#274

Hozzászólás Szerző: Tacsy »

Nekem a sima wireless switchel lehetett kapcsolni a riasztót. Ráprogramoztam a hosszú nyomásra.
Redmi Note7 Pro, AmazfitBip, MiScale, MiKey, PistonBasic, RoidMi, Yeelight Color, Mi Multifunction Gateway, XiaoYi SmartCam, Mi Smart Power Plug, Temperature & Humidity Sensor, Door & Window Sensor, Mi Human Body Sensor, Mi Smart Wireless Switcher
zoral566
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016.07.26. 11:35
7
Telefonom: Xiaomi Redmi 3

Re: Xiaomi smart home kit

#275

Hozzászólás Szerző: zoral566 »

Sziasztok!
Nagy lendülettel vettem egy Yi Home 2 1080p s kamerát. Yi home appal megy, a Mi home -ba nem tudom összehozni. Kiválasztom, végigmegy csatlakozik a wifihez, aztán szépen bemondja hogy invalid QR code. Azt gondoltam ha bent van az eszközök közt akkor kezeli... :(
Avatar
wocsok17
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 688
Csatlakozott: 2014.05.09. 13:05
9
Telefonom: POCO X3
Tartózkodási hely: Szombathely, Ajka, Budapest

Medálok

Re: Xiaomi smart home kit

#276

Hozzászólás Szerző: wocsok17 »

Vagy yi home, vagy mi home, egyszerre mindkettő nem kezeli. Előtte a yi home engedje el.
zoral566
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2016.07.26. 11:35
7
Telefonom: Xiaomi Redmi 3

Re: Xiaomi smart home kit

#277

Hozzászólás Szerző: zoral566 »

Köszi, megpróbáltam. Yi home kitöröl mi home hozzáad. Ugyan az a baj. Wifi beállítás, csatlakozás ok, utána írja hogy nyomjam meg hátul a pöcköt, és vvarjak míg sárgán villog. A yi home 2-nek csak egy reset gombja van a burkolat alatt. Ha leresetelem kezdődik elölről. Ha nemy és beolvassa a QR kódot, konnetkál, aztán invalid QR .;(
zacci
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2014.10.23. 11:12
9
Telefonom: Xiaomi Mi3
 megköszönték: 1 alkalommal

Re: Xiaomi smart home kit

#278

Hozzászólás Szerző: zacci »

rbakonyvari » 2017.09.21. 10:56 írta:Sziasztok!

Nézegetem egy ideje a home kit-et és olvastam több leírást is, de olyat nem találtam, ami mélyebben belemenne a részletekben. Végigolvastam ezt a topicot, és több információhoz jutottam, mint eddig bárhol.

Amit szeretnék:

- biztonság. A Xiaomi biztos mindent elkövet, hogy törhetetlen legyen a rendszerük, viszont az ördög nem alszik :ymdevil:
Lehet-e a smart home-ot xiaomi account nélkül használni, egy olyan subnet-en, ami kívülről nem elérhető? Nem akarom tudni, hogy hány fok van a konyhámban, amikor nem vagyok otthon. Néztem a Domoticz-t, aminél gondolom nincs szükség a központi egységre, csak az érzékelőkre? Ilyet csinált már valaki?

- vezérelni lámpákat. két lámpa tetszik, ezeket teljesen tudom vezérelni a home-al? Időzítve ki-bekapcsolni, állítani színhőmérsékletet/fényerőt?
https://www.gearbest.com/ceiling-lights/pp_596249.html
https://www.gearbest.com/flush-ceiling- ... 33589.html
A lámpákról nem találtam külön részt, de hátha tudja valaki: egy távirányítót több lámpához is hozzá lehet rendelni? Tehát ha a szobában van két lámpa, akkor ne kelljen már mindkettőt külön-külön vezérelni! És vajon a távirányítók csak a saját modellel mennek, vagy egy távirányító vezérelheti az összes lámpát?

- kamerák. Most egy régi Sony Ipela rendszert használok, de a mentéseit saját formátumba készíti (valami nem standard h264). Szívesen leváltanám, mert most hiába jönnek az értesítések (képpel) emailben, a onedriveomra feltöltött file-t nem tudom visszanézni mobilról... Tehát: milyen bel- és kültéri kamerákat lehet hozzákötni? Melyik kamerák tudnak smb/ftp share-re (is) menteni? (ahonnan már a gép mentené onedrive-ra). Tudnak-e a kamerák kettős módban rögzíteni? Magyarán egy kisebb bitrátájú/felbontású streamet 7/24-ben és amikor esemény/riasztás van, akkor maximum felbontásban és minőségben?

- Ha jól olvastam, akkor elsősorban ez a kínai piacra készült. Mikor várható európai bevezwtés, vagy legalább rendes angol támogatás (regionális korlátozások nélkül)? Van-e olyan funkció, amit jelenleg nem lehet használni, mert kínaiul van?

Köszönöm előre is!

Szia,

Meg nem probaltam net nelkul, de az biztos, hogy belso halo kell neki. A beallitasok miatt mindenkeppen kell accountot csinalnod, kulonben nem tudod felvenni az eszkozoket.
Tedd masik vlan-ra a gw-t es akkor nem jarsz ugy, hogy meghackolt egy ajto erzekelo :D
Net nelkul szerintem csak korlatozottan hasznalhato a cucc. pl. az az eszkoz, ami zigbee-n csatlakozik a GW-hez az mukodni fog, de komolyabb folyamatok mar nem, mert olyankor rendszerint local vezerlesrol atall remote vezerlesre, tehat a fiokodban tarolt akciot csak akkor jatsza le, ha eleri a fiokodat, illetve kilat a netre.
Domoticz lehet egy jo megoldas, de meg nem szantam ra magam, hogy atterjek. Nekem most igy jo ahogy van.

A lampa taviranyitoja kepes kezelni tobb lampat is. Ilyenkor ha jol emlekszem kulon ra kell tanitani mind1ik lampara a taviranyitot. Tehat elvileg 1 gombnyomasra tobb lampa is vezerleheto egyszerre. Elesben nem probaltam, mert csak egy ilyen mennyezetim van. A minosegebol itelve gond nelkul mukodhet a dolog.
En a 720p-s pantilt smart kamerat hasznalom, mert lenyeges olcsobb, mint a 1080p-s es boven jo a minosege. Ami meg jo benne, hogy rejtett az sd kartya, alapbol nem is lathato hova van dugva, illetve 2-3 fele tud egyszerre streamelni, menteni. micorsd + smb mukodik rendesen. Tehat ha lenyuljak a kamcsit, a masodlagos mentesbol vissza tudod nezni a tortenteket. Erdemes szunetmentesre vagy pl. Xiaomi powerbank 2-re kotni, hogy aramszunet eseten is rogzitsen. Utobbinal megoldhato az is, hogy a bankot dugod a kamera halozati adapterebe es a kamerat a bankba. Egyszerre kepes tolteni sajat magat es az eszkozt. Kvazi szunetmentes.
A cuccok 99%-a angol, tehat nem gond ha kinai. Szepen le van forditva...stick, stick, fence... :D
Allitolag mar letezik Xiaomi kamcsibol kulteri is.

Minap azzal szorakoztam, hogy tavolrol elinditottam a porszivot, majd a kameraval meglestem, hogy tenyleg dolgozik-e, es nem a TV-t nezi es popcorn ragcsal 8-} Melozott ezerrel #:-s :D
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28443
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 19 alkalommal
 megköszönték: 46 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Xiaomi smart home kit

#279

Hozzászólás Szerző: rajen »

MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
tweeterbox
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2017.02.05. 21:29
7
Telefonom: Egyéb

Re: Xiaomi smart home kit

#280

Hozzászólás Szerző: tweeterbox »

Tudja valaki hogy ezt a kültéri verziót hol lehet kapni?
A cikkben sem hivatkoznak rá sajnos. Koszii
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Smart Home”