Kérdések, válaszok, megoldások

ar10n
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2016.12.21. 17:30
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#3161

Hozzászólás Szerző: ar10n »

nekem is tegnap bekattant a Redmi 3S. Pont kicsivel azelőtt, hogy épp már átmigraltam volna a dolgaimat az új Note 6 Pro-ra. Elsötétült a képernyő és csak egy pillanatra villant fel a tartalom, mikor újra ki-be kapcsoltam az oldalsó gombbal. Be tudott lépni egy-egy appba, de ott mindig meghalt, illetve rendszer appokba eleve be se lépett.
Nem volt más megoldás, resetelnem kellett a telefont. Pár nap alatt kétszer, nem is olyan rossz. Már szinte rutinom lett belőle. Miután újra felélesztettem, nem jött elő újra ez a probléma, és azóta mintha lett is volna egy update.

A két telefon közti felhőből való visszaállítás is eléggé eltérő eredménnyel járt. Az egy dolog, hogy az új teló nem engedte futtatni a régire anno letöltött (pláne a sajátként mentett) témáikat. Újra le kellett az újon is tölteni, a sajátként mentetteket meg eleve nem tudtam használni.
Ezen kívül, az új telón a Whatsapp és a Google Maps ikonja megváltozott, ugyanazzal a témával, mint a régi telefonon.
A Whatsappnál még egy fura dolog van, a kezdő kontaktlistás képernyőt darkmódosra csinálta, pedig nincs is ilyen beállítási lehetőség az appban. Csak a betöltött MIUI témának vannak ilyen paraméterei, de appokon belül az nem jelenik meg.
Na mindegy, ez nem is 3S-hez tartozó rész, tekintsétek zárójelesnek.
Kicsit sajnálom, hogy váltok Note 6 pro-ra, mert a 3S kompaktabb mérete kényelmesebb volt, nem beszélve arról, hogy a súlya is sokkal kisebb, ami érződik használat közben.
A Redmi 6 pro lett volna a nyerő, de az félig sikerült és nem is lehet nagyon itthon már kapni.
Bár ha belegondolok, hogy azért is vetettem el pár típust, mert nem volt 4000 mAh-s aksijuk, a nagyobb kijelző többet fogyaszt, lehet, hogy ugyanannyit bírna egy 3000 mAh-ssal, mint a note 6 pro a nagyobb aksival. A 3S-nél ugyebár az 5 colos kijelzőhöz volt ugyanekkora az aksi, úgyhogy számíthatok rá, hogy az új nem fogja annyi órát/napot bírni.

Azt észrevettem, hogy a v10-es témák nem minden régióban találhatóak meg a Témák appban. Amerikaiban megjelennek. Bár még elég gagyik vannak csak.
Az egész témák utána hajkurászás amiatt van, hogy dark mode-ot akarok, fekete alapon legyenek fehér betűk. Nem igaz, hogy ezt a Xiaomi nem tudja megcsinálni gyárilag a MIUI-ban.
Illetve még egy, ami a nagyobb képernyős készülékeknél már eléggé problémás, hogy nem lehet külön állítani az ikonok alatti szöveg méretét és a beállítások menüjében lévőt. Ha azt akarom, hogy az ikonok normálisan álljanak egymás mellett, olvasható szöveggel, akkor elefánt méretűre nő a beállítások szövege. Ezen még talán tudok csiszolni valamelyik téma módosító app segítségével, ha sikerül a v10-en is betölteni az ilyen, módosított témát.


ar10n
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2016.12.21. 17:30
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#3162

Hozzászólás Szerző: ar10n »

és azt elfelejtettem írni, hogy egy nap után magától megjavult a hangszóró.
lestib
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.10.13. 11:53
7
Telefonom: Xiaomi Redmi 3s

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#3163

Hozzászólás Szerző: lestib »

trebrona írta: 2018.12.07. 23:09 Szerintem inkább hardveres ez a gond.

Ám fizikai gombok kiváltására ott a lebegő labda, global romon most nem ugrik be mi a neve. :)
szóval vihetem szervizbe. de a lebegő labda jó ötlet, legalább használni tudom...
Palinkasjanos
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2017.09.10. 09:59
6
Telefonom: Redmi Note 9
Gender:
Kapcsolat:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#3164

Hozzászólás Szerző: Palinkasjanos »

Asszem akkor én nem fogok MIUI10 globál rom-ra frissíteni ha lesz a Mi Max 2-re.

Tapatalkkal küldve az én MI MAX 2 eszközömről

HONOR
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.12.10. 20:18
5
Telefonom: Xiaomi Mi5s Plus
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#3165

Hozzászólás Szerző: HONOR »

Sziasztok!
Tapasztaltam ma egy elég fura hibát A1 en 8.1 verzión.
Telefonhívás közben ha a hívásvárakoztatás be van kapcsolva és még valaki elkezd hívni nem hajlandó kikapcsolni a proximiti szenzor a kijelzőt csak akkor ha lerakom a másik hívást vagy átváltom. Így viszont ha simán visszarakom a telefont a fülemhez az összes gyorsalakalmazás megnyitogatja mivel a kijelző nincs lezárva... valakinek valami ötlet?
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#3166

Hozzászólás Szerző: rajen »

Lehetnek, hogy az Mi A1 témába írj? Ez itt a Redmi 3!
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
ar10n
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2016.12.21. 17:30
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#3167

Hozzászólás Szerző: ar10n »

amúgy az egyik 3S készülékünknél is rendszeresen elfelejti lekapcsolni a képernyőt, ilyenkor csak a reboot segít. Közben meg az is előfordul ugyanezen a készüléken, hogy bejövő hívás csörög, de sötét a képernyő, aztán ha megnyomom az oldalsó gombot, nagynehezen feléled a képernyő, de elhallgat a csöngés, amiből nem lehet tudni, hogy az oldalsó gombbal felvettem a telefont (pontosabban lehet tudni, hogy nem) vagy még mindig el kell jutni valahogy a telefon alkalmazásba, pl. a felső zöld csíkra bökve és onnan megpróbálni felfelé húzni a zöld telefon ikont és ha szerencsénk van, a hívó még kivárta mindezt.
Érdekes módon, a másik 3S-en ez az elsötétülés ritkán fordult elő.

Közben rájöttem, hogy ha egy adott EU-n kívüli régióra állítva a telefont letöltök egy témát, azt nem tudom betölteni, ha közben átváltottam másik régióra, hibaüzenettel blokkolja a téma használatát.
Még egy dolog, hogy régiónként eltérő számú és típusú előre bookmark-olt oldalak jelennek meg a gyári böngésző nyitóoldalán. Ebben mondjuk van ráció, abban viszont már nem nagyon, hogy egyik-másik régiónál lehet törölni szinte mindegyiket, a többinél meg nem.

És még mindig nem értem, hogy mitől más a google maps és a whatsapp ikonja ugyanazzal a témával a Note 6 Pro-n, mint amivel megy a 3S-en, hogyha az app-ok rendszerbeállításokban található listájában meg a szokásos kinézetet mutatja.

És hány évnek kell még eltelnie, hogy egy rendes dark mode-ot csináljon a xiaomi gyárilag?
Tudom, hogy volt magyar miuihu-ban ilyen, de nekem a lánchíd rajz nem tetszik rajta, csúnya és fölösleges.
Amelyik külföldi témát eddig használhatónak találtam, abban is hibás a fotó album alsó ikonjainak a megjelenítése, illetve a telefonkönyv neveinek a szerkesztése, utolsó hívások listája.
Avatar
mumin007
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 6282
Csatlakozott: 2014.10.02. 10:08
9
Telefonom: POCO X3
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
 megköszönte: 1 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#3168

Hozzászólás Szerző: mumin007 »

Ez a téma sem tökéletes, de már elég jól használható. Remélem, még csiszolnak rajta:
Kép
Poco X3 NFC (surya) - MIUI by xiaomi.eu 14.0.1.0 Stabil - A12
szabina333
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.09.05. 12:27
5
Telefonom: Xiaomi Redmi 3x
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#3169

Hozzászólás Szerző: szabina333 »

Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy szerettem volna témát letölteni a telefonomra, így a régiót megváltoztattam Indiára. Vissza is jöttek a témák, letöltöttem párat, de közben persze használtam a telefont, pl: a Zenelejátszót is. Az indiai régió miatt megváltozott a felülete és tele volt reklámmal, plusz fülekkel, ahol dalokat albumokat lehetett letölteni. Mikor visszaállítottam a régiót Magyarországra, eltűntek a témák, de a Zenelejátszó meghülyült ezzel együtt... továbbra is küldi az értesítéseket az éppen aktuális albumokról meg letölthető dalokról. De maga a felület eltűnt. (gondolom az is a régió váltás miatt) Kivettem az értesítést, de azóta meg nem jelenik meg lezárt képernyőn a zenelejátszó... így állandóan a zenelejátszó menüjében kell lennem, mert nem tudom lezárt képernyőn keresztül a lebegő zenelejátszón keresztül irányítani a dalválasztást.
Mit lehetne tenni, hogy visszaálljon vagy megjavuljon?
Avatar
efbiaj
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2016.07.22. 20:24
7
Telefonom: Xiaomi Mi Max 3
Tartózkodási hely: BAZ

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#3170

Hozzászólás Szerző: efbiaj »

Üdv!
Hol található az utolsó működő MIUIHU rom, ehhez a készülékhez? Megvan. :D
Válasz küldése

Vissza: “Redmi 3”